HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

Toshiba Estia İnverter Havadan Suya Isı Pompası

Toshiba havadan suya ısı pompası dış ünite ve hydro unitten oluşmaktadır. Eğer sıcak kullanım suyuna ihtiyaç duyacaksanız ve bunu da Estia’nın verimli bir şekilde yapmasını istiyorsanız, Toshiba boylerler sistemin bir parçası olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Dış Ünite (1)

Toshiba Süper Inverter teknolojisi ile üretilen dış üniteler dış ortamdan ısıyı absorbe ederek soğutucu akışkan yardımıyla Hydro unite gödnerir.

4. nesil süper inverter seri dış üniteler ile aynı özelliklere sahip Estia dış üniteleri çok sessiz, kapasite kontrol adımı fazla, IPDU sayesinde çok daha yüksek verim oranlarına ulaşabilen ve twin-rotary kompresörleri sayesinde vibrasyon oluşmayan bir dış ünitedir.
IPDU (akıllı güç yönetim sistemi) ile maksimum verimliliğe ulaşılır, bunun son kullanıcılar için anlamı daha az elektrik yani daha çok tasarruftur.

Hydro unit ile dış ünite arasındaki borulama mesafesi 30m’ye ulaştığı için montaj sorunu ortadan kalkmıştır. Bu mesafe aynı zamanda yükseklik farkı olarak da kullanılabilir.

Çalışma sıcaklık aralıkları:

Isıtma : -20°C / +25°C

Soğutma: +10°C / +43°C

Sıcak su üretimi : -20°C / +43°C.

Hydro-Unit (2)

Hydro unit içerisindeki plakalı eşanjörde, dış üniteden gelen sıcak gaz ısısını suya aktaracaktır. Bu ısı transferi sayesinde Estia 55°C ye kadar tesisat suyu üretebilecektir. Hydro unit içerisinde sirkülasyon pompası, genleşme tankı (12lt), uzaktan kumanda ve ilave elektrikli ısıtıcı standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca Hydro unit üzerinde mevcut olan elektronik kart sayesinde sonradan sisteme eklenecek sirkülasyon pompası, sıcaklık sensörü, genleşme tankı ve diğer sistem bileşenleri bağlanabilir. Ayrıca Estia’nın mevcut kombi ya da kazan sistemine bağlanabilmesini sağlayan arayüzler için de elektronik kart üzerinde girişler bulunmaktadır. Böylece mevcut kombi ya da kazanınız ile birlikte Estia’yı kullanabilirsiniz.

Boyler (Sıcak Su Tankı) (3)

Termal izolasyona sahip boyler, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Farklı boyutlardaki boylerler içerisinde ısı transferi yapılmasını sağlayacak serpantin tabana yakın olacak şekilde dizayn edilmiştir. Böylece boyler daha homojen bir sıcaklık dağılımı yapılabilecektir. Ayrıca boylerler ani ısıtma olanağı tanıyacak şekilde elektrikli ısıtıcıya sahiptir.

Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumanda Hydro Unit üzerine yerleştirilmiştir ve standarttır. Uzaktan kumanda ile tüm fonksiyonları kumanda edilebilir, size özel ayarlar yapabilirsiniz.
Geniş ve okunması kolay LCD ekranı sayesinde mevcut öçalışma hakkında bilgi sahibi olabilir, yaptığınız değişiklikleri aynı ekran üzerinde görebilirsiniz. İki farklı zone için su sıcaklıkları, gece çalışması, kullanım suyu sıcaklığı, anti-bakteri fonksiyonunun devreye alınması uzaktan kumanda üzerinde bulunana bir tuşa basmak kadar kolaydır. Uzaktan kumandanız ile haftanın 7 günü için, günde 10 farklı çalışma programı yapmanız da mümkündür.

Uzaktan kumanda ile yapabilecekleriniz:

Çalışma modunu seçebilirsiniz : Isıtma, soğutma, sıcak su

2 farklı bölgenin sıcaklık ayarları

Gece çalışması

Donma koruması

Anti-bakteri çalışması

Haftalık timer ayarı (günde maksimum 10 farklı program)

Toshiba Isı Pompası Fiyat Listesi

KapasiteIsıttığı RadyatörIsıttığı alan ( min-maks)FiyatSatış linki
Toshiba 8 kw Isı Pompası8 mt. radyatör67-133 m2sorunuz-
Toshiba 11 kw Isı Pompası11 mt. radyatör92-184 m2sorunuz-
Toshiba 14 kw Isı Pompası14 mt. radyatör116-233 m2sorunuz-
Toshiba 16 kw Isı Pompası16 mt. radyatör133-266 m2sorunuz-
- Fiyatlara dış ünite ve hydro unit montaj işçiliği, 5mt.bakır boru, kablo ve kaide dahildir 5 metreden uzun montajlarda ilave her 1mt. bakır boru ve kablo bedeli alıcıya aittir.

- Tüm modellerde ısıtıcı takviye vardır. 3 kw takviyeli modeller monofaze, 6 kw ve 9kw modeller trifazedir

- Cihazlarda ilave 3 kw ısıtıcı vardır. Bunun yerine 6 kw ilave ısıtıcı farkı 600 / 9 kw ilave ısıtıcı farkı vardır.

Toshiba Isı Pompası Broşür

Toshiba Isı Pompası Kullanma Kılavuzu

Toshiba Isı Pompası Teknik Veri

Aksesuarlar

AksesuarlarFiyatıSatış linki
Isı Pompası Malzemeli Montajısorunuz-
Baymak 100 litre termoboyler (sıcak su için)sorunuz-
Android / I-Phone / PC / İnternet Kontrollü Akıllı Kablosuz Oda Termostatısorunuz-
Kablosuz Oda Termostatısorunuz-
Fan-Coilsorunuz-
Panel Radyatörsorunuz-
* Split Tip Isı Pompası Montajı Teknik şartlar için tıklayın.

* Monoblok Tip Isı Pompası Montajı Teknik Şartlar için tıklayın.

WhatsApp chat başlat
1
Yardım mı lazım?
Özmak Mühendislik
Isı pompası satın almak, satışınız yaptığımız cihazlar hakkında bilgi edinmek için whatsapp üzerinden bize ulaşın.